Kao što ste već mogli pročitati na našoj web stranici, Schaukel njihaljke koriste se za poticanje razvoja vestibularne percepcije, za opuštanje i vježbe disanja, za vježbe poticanja razvoja mišićnog tonusa, tretiranje poremećaja pri spavanju, tretiranje depresije, tretiranje grčeva u mišićima, smirivanje hiperaktivnosti te u radu s djecom s autizmom.
Tijekom prošlog mjeseca isporučili smo i montirali Schaukel njihaljke u dvoranu Dječjeg vrtića Gajnice te u Centar za rehabilitaciju Silver.
U dvorani Dječjeg vrtića Gajnice montirali smo stropnu vodilicu dužine 8 m na kojoj su obješene razne penjalice i njihaljke: valjak za penjanje, gnijezdo za ljuljanje i lopta za ljuljanje. Stropna vodilica omogućava pomicanje njihaljki u stranu, kada se djeca žele baviti drugim aktivnostima u dvorani. Također, postavili smo i veliku njihaljku Chalenger, na kojoj se istovremeno (naravno, uz nadzor odgajatelja) može ljuljati čak troje djece. Osim svega toga, tu su i tri nova zida za penjanje s hvataljkama i užadi. Sigurni smo da mali penjači već uživaju u svakodnevnim motoričkim aktivnostima u svojoj novoj dvorani.
U Centru za rehabilitaciju Silver montirali smo terapijsku njihaljku u terapijsku prostoriju za senzoričku integraciju. Centar je već prije nabavio mnogu našu opremu – bazen s lopticama, strunjače, dasku s poluvaljkom za ljuljanje, tunel za provlačenje, konstruktor penjalicu Quadro, koju koristi prilikom terapije senzoričke integracije.
Vrlo dobro surađujemo s Centrom Silver i savjeti njihovih stručnjaka uvelike nam koriste prilikom našeg odabira opreme za djecu s posebnim potrebama.
Zanimljiv je podatak da je Centar Silver osmislio jedinstvenu metodu terapije koja uključuje posebno školovanog psa pomagača - terapijskog psa. U program terapije senzoričke integracije uz terapijskog psa uključena su djeca s poteškoćama u razvoju te poteškoćama organizacije ponašanja, senzornog procesiranja, samoregulacije, poremećaja mišićnog tonusa, teškoćama u finoj i gruboj motorici, dispraksije, poremećaja vizualne percepcije, poremećaja regulacije razine pobuđenosti i otežanog učenja i igranja. Terapijski pas ima važnu pomagačku i motivacijsku ulogu, a svojim karakteristikama pruža i osjetilna iskustva ( zvuk, miris, dlaka, slina).